Giriş Üye Ol

Nikah Şekeri

Konseptinizi tamamlayan nikah şekerine nasıl karar vereceksiniz?

Nikah Şekeri

Düğünün tarzı ve yeri belli olduktan sonra karar vermeniz çok daha kolay olacaktır. Seçiminizde belirleyici unsur; düğünün tarzı, zevkiniz, mevsimsel özellikler ve seçmiş olduğunuz ürünün kalıcılığıdır. Fiyatsal olarak farklılık gösteren şekerlerin birim fiyatı genelde 1 TL ila 10 tl arasında değişebiliyor.

Çiftler artık farklı, sıra dışı, esprili, işe yarar ve misafirlerin düğün sonrası atmaya kıyamayacakları, düğün konseptini tamamlayan tasarımlar seçmeye dikkat ediyorlar.

Ne zaman sipariş vermeli?

Nikâh şekerinizin sipariş süresi seçilen modele göre farklılık gösterebilir. Ama genelde düğünden 1 ay kadar önce vermeniz uygun olur. Lütfen aylar öncesinden” şu işte aradan çıksın” mantığı ile sipariş vermeyin. Unutmayın ki; badem şekerli veya çikolatalı bir tasarımsa bayatlama riski söz konusu olacaktır. Diğer taraftan düğününüzle ilgili detaylar belirginleştikçe şeker seçiminizde kolaylaşacaktır.

Şeker seçimi esnasında misafirlerinizin düğün gecesinde duygularını yazabilecekleri anı defteri ve kalemini de seçmeyi unutmayın!

Yeni yılda yeni moda renkler, moda tasarımlar...

Fuşya, sarı , yeşil, turuncu , turkuaz, pembe, ve gold rengi gibi canlı ve iddialı renkler bu sene çok populer… Ama klasikten vazgeçmek istemeyenler için beyaz ve fildişi rengi vazgeçilmezliğini koruyor. Pastel renklerin klasını da hafife almayın; dekorasyonda tercihiniz bu yönde ise şekerde de uyumu yakalayabilirsiniz…

Peki sizin tarzınız ne?

Gelin ve damat figürlerinin esprili olarak kullanıldığı gülümseten modeller revaçta… Biz özellikle metal şeker kutularının üzerindeki tasarımlara bayıldık. Üstelik sonrasında çantanızda veya arabanızda ilaç veya şeker kutusu olarak da değerlendirebiliyorsunuz. “Misafir memnuniyeti” diye buna denir.
Hediyenizi yalnızca bayan misafirlerinize vermeye ne dersiniz?
Son yıllarda tercih edilen bu yöntemle bütçesel olarak rahatlayıp misafirlerinize fonksiyonel ve şık bir hediye verebilirsiniz...

İşte size bunlardan bazıları...

Dekoratif ve kokulu mumlar, nazar boncuğunun kullanıldığı yaratıcı tasarımlar, gelin-davet figürlü türk kahve bardağı, değişik buzdolabı magnetleri, kristal objeler ve metal objeler ( kartvizitlik, dekoratif ürünler vbg), gümüş bayan aynası, yaz düğünlerinde özellikle kumsal düğünleri için incili midyeler veya istiridyeler, sıcak bir kır düğününe şık bir yelpaze, el yapımı sabunlar, kitap ayraçları, bardak altlıkları, gelin damadın resminin konulduğu minik çerçeveler, kalıcı ve mis kokusu ile lavanta keseleri, dilek ağacı, yaka iğnesi, en sevdiğiniz şarkılardan oluşan kapağında resminizin olduğu cd, fular...

İşte size orijinal bir fikir daha: Geçen yaz gittiğim bir düğünde küçücük cam vazolarda fesleğen çiçeği hediye edilmişti; hem masalarda dekorasyona katkı sağlamış hem de buram buram mis kokusu ile hepimizi arkasından konuşturmuştu.

Bütçenizi rahatlatacak bir öneri;

Arzu ederseniz davetiyelerin üstüne şık bir şekilde monte edilen şekerleri de tercih edebilirsiniz. Bir taşla iki kuş vurmak diye buna denir...

Adedi belirlerken dikkat;

Nikâh şekeri siparişinizde adet belirlerken en önemli nokta; davetiyelerinizin aksine, şekerleri misafir sayısı kadar yaptırmanızdır. Ama her zaman %10’luk bir artışı göze alarak fazladan yaptırmanız faydalı olacaktır. Böylece nikâh veya düğününüze katılamayan yakınlarınıza evinizi ziyaretleri sırasında nikâh şekerinizi vermeniz hoşluk olur.

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.