Giriş Üye Ol

Bir saatinizi verin, 1 beden incelin

Güneş yüzünü gösterdi, yaz hazırlıkları başladı!

Bir saatinizi verin, 1 beden incelin

Güneş yüzünü gösterdi, yaz hazırlıkları başladı!

Yağ dokusunun dondurularak vücuttan atılması anlamına gelen “soğuk lipoliz” yöntemi, göbek, basen gibi bölgesel yağlanmalarda yüz güldüren sonuçlar veriyor.  Dekolte Plus Güzellik Merkezi’nden Güzellik Danışmanı Ahu Karaduman,  yaklaşık 1 saat süren uygulama sonrasında yağ hücrelerinin 2-3ay içinde vücuttan atıldığını ve dikkat çekici sonuçlar alındığını vurguluyor. 

Güneşli günler şimdiden içimizi ısıtmaya ve deniz kenarında geçirilecek güzel bir tatilin hayalini kurdurmaya başladı bile. Ancak kışın kalın kıyafetlerle örttüğü fazlalıklarını yazın gözlerden saklayamayacağı endişesiyle kara kara düşünenler, bu günlerde

Yağ hücreleri dondurularak vücuttan atılıyor

Ahu Karaduman,  bu yöntemde soğuk lipoliz başlığıyla bölgesel yağlanma olan dokunun vakumlanarak soğutulduğunu belirterek, “İşlem sadece yağ dokusuna uygulanıyor. Kan damarları ve sinirler gibi diğer dokular kesinlikle zarar görmüyor. Donan yağ hücrelerinde apoptosis denilen hücre ölümü gerçekleşiyor. Böylece yağlı dokunun miktarında azalma kaydediliyor” bilgisini verdi.

Uygulama sonunda yağ hücrelerinin kan ve lenf dolaşımı yoluyla vücuttan atıldığını  aktaran Ahu Karaduman,   uygulamadan sonra bölgede hafif bir kızarıklık görülebildiğini,  bunun da birkaç saat içinde yok olduğunu, oluşabilecek morarma ve şişkinliğin ise  2-3 gün içinde iyileştiğini kaydetti.  

Diyetinize devam ederseniz sonuçlar kalıcı oluyor

Soğuk lipoliz, cerrahi olmayan bir operasyon olduğu için, kişinun uygulama sonrasında hemen günlük yaşamına dönebildiğini ifade eden Karaduman,  soğuk lipolizle ilgili en çok “sonuçlar kalıcı mı?” sorusunun geldiğini belirterek, “Klinik çalışmaların gösterdiğine gore, tek seans soğuk lipoliz uygulamasının  2-4 ay sonrasında uygulama bölgesinde 4-12 cm incelme görülüyor.  Uygulama sonrasında kişi diyetine dikkat ettiği takdirde alınan sonuç kalıcı oluyor” dedi.

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.