Giriş Üye Ol

Hande Kazanova'dan Burçlara Göre Gelinlik Seçimi

Sizin tarzınıza en uygun olan modeller hangileri? Romantik mi, geleneksel mi, sofistike mi?

Hande Kazanova'dan Burçlara Göre Gelinlik Seçimi

Koç Burcu

koc-burcu

CESUR VE DİNAMİK

Genel olarak koçlar, herkesin kurduğu beyaz gelinlik hayallerine uzaktırlar. Yenilikçi ve modern bir görüntü severler. Seksi bir tarzları vardır ve bunu da gelinliklerine yansıtmak isterler. Gelinliklerinde bedenin üst kısmı vurgulanabilir. Omuzları geniş olduğundan, ince spagetti askılar, küçük taşlarla bezeli askılar veya korsaj harika olur. Boyun kısmında inciler, dantel, güpür bağcıklar cesur stillerini destekler. Koçlar saç detaylarıyla ve makyajlarıyla istedikleri dinamik görüntüyü rahat sağlarlar. Saçınıza tutturulan bir tüy, değişik bir taç veya farklı bağlanan bir tül, duvakla farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Boğa Burcu

boga-burcu

RAHAT GELENEKSELLİK

Geleneksel çizgiler boğa kadını için önemlidir. Dokunma duyuları çok gelişmiş olduğundan ipek şifonlar, ham ipekler, organzalara bayılırlar. Pütür pütür, derilerini rahatsız edecek gelinliklerden uzak dururlar. Sade dokunuşlar, süslenmemiş ve fazla özenilmemiş gibi gözüken, kolsuz ve askısız gelinlikler onlar için idealdir. Elde taşınacak taze çiçekler ya da annelerinden kalan bir kolye, küpe gibi yadigar eşyalar güzelliklerini tamamlar. Omuz ve boyunda inciler, mücevherler olmalıdır. Gelinlikte bej, karamel, bronz tonları tercih edebilirler. Boyun bölgenizi ince gösterecek yüksek ve etkili topuzlar güzelliğinize güzellik katar. Dantelli duvaklar vazgeçilmezleri olabilir.

İkizler Burcu

ikizler-burcu

KARIŞIK VE DEĞİŞKEN

İkizler gelinini, geleneksel bir evlilik kıyafeti içinde göremezsiniz. Yumuşak akan bir kumaş onların güzelliklerine rahat bir konfor katar. Dökümlü kumaşlarla yapılan egzotik deneyimler, kat kat drapeli gelinlikler onları mutlu edebilir. Kollar, omuzlar ve göğüs bölgesi çok kapanmamalı ve açıkta kalmalıdır. Ayrıca ellerini kullanmakta usta olan bu burcun insanları dantel veya şifon bir eldivenle, rahat şıklıklarına farklı bir tarz katabilirler. Diz boyu balon etekleri, ince tüy tüy askılı üstleri, mini gelinlikleri, kısa duvaklarla süslemeye bayılırlar. Beyaz ve kırık beji tercih edebilirler.

Yengeç Burcu

yengec-burcu

ROMANTİK GÜZELLER

Evine ve ailesine her daim düşkün olan yengeçler için gelinlik çok önemlidir. Çan biçimli, hafif kabarık ama rüya gibi olan gelinliklere bayılırlar. Eteklerde kabarıklık aşağıya doğru artmalı, üst bölgelerde taşlar veya kristal dokunuşlar muhakkak olmalıdır. Kadınsılıklarını ortaya çıkaracak gelinlikleri tercih etmeli, yuvarlak hatlılarsa daha sert ve simetrik kesimlere yönelmelidirler. Ayakkabı ve çantada aynı renk ve kumaşlar tercihleridir. Dantel ve örgü kullanımı detaylarda ortaya çıkabilir. Göğüs bölgesi geniş ve büyük olacağından kalp şeklinde üstler tercih etmeleri yerine daha düz ve bu bölgeye çok dikkat çekmeyecek üstler tercih etmeleri doğru olur. Vücutlarını balık kadın gibi gösteren elbiselerden uzak durmalıdırlar. Onların taşı inci olacağından gelinliklerinde, saçlarında veya takılarında inci detaylarını atlamamalıdırlar.

Aslan Burcu

aslan-burcu

DRAMA KRALİÇESİ

Yenilikçi ve öncü modelleri taşımayı seven yapılı aslanlar, cesur renkler, büyük temalı elbiseler içinde mutlu olurlar. Organza kumaşlar, satenler, lüks ve cesurca harcanan kumaşlar onların tarzında yer alır. İnce ve sönük olan bir gelinliği üzerlerinde göremezsiniz. Ön kısmı payetli, pullu, taşlı ya da kristalli üstler, şıklıklarını tamamlayacak altın tonları, dokunuşları ve kristal broşlar onları farklı kılabilir. Çiçek aksesuarlara önem verirler ve yele gibi saçlarını dağınık bir topuzla ya da yarı toplanmış bir halde taçlarla, taşlı tokalarla süslemeye bayılırlar. Dantelli küçük ama etkili bir şapka onlara çok yakışır. Elbiseleri fazla düzse, bu sefer duvakları uzun, dantelli, taşlı veya gösterişli olabilir. Her halükarda seçkin bir şıklık ve özeni aslan burçlarında görebilirsiniz.

Başak Burcu

basak-burcu

DETAYCI  VE SOFİSTİKE

Nostaljik Başaklar hayatlarında herşeyin mükemmel olmasını ister. Onu yansıtacak bir gelinlik mükemmel ölçülü, mükemmel bir işçiliğe ve kesime sahip olamalıdır. Klasik görünüşü severler. İyi bir kesim, temiz, net dokunuşlar, basit ama etkili tonlar onu fazlasıyla sofistike ve romantik kılacaktır. Ayak bileklerine kadar inen hafif kuyruklu gelinlikler onlara göredir. Beyazın ve tüm kırık tonların rengi gelinliklerinde ortaya çıkar. Beli oturan, tek parça gelinlikler daha çok tercihleridir. Kat kat kumaşlarla seçtikleri gelinliklerinde bile bir sadelik ve uçuş uçuşluk olmalıdır. Çok kabarık ve şişkin elbiseleri onaylamazlar. Ruj ve makyajları pastel tonlarında olmalıdır, gelin olsalar bile çok fazla dikkat çekmeyi  istemeyeceklerdir.

Terazi Burcu

terazi-burcu

EN İYİ GÖRÜNTÜ

Tarzı ve modayı hayat felsefesi haline getirmiş olan teraziler, gelinliklerinde de rahat ama kendilerini ve güzelliklerini ortaya çıkaracak elbiseleri tercih ederler. Dantel, saten, organze ve el işlerini gelinliklerinde görebilirsiniz. Kalça kısmı güzel olduğundan, kalçasının ve bel kıvrımını ortaya çıkaracak, sırt dekolteli, bele doğru incelen ve sonra aşağıya kadar kendi kıvrımlarıyla dökülen gelinlikler favorileridir. Yine kuyruk sokumuna doğru toplanan ve oradan kuyruk şeklinde bırakılan modelleri iyi taşırlar. Kumaşta küçük pırıltılar, renk oyunları, taşlar hoşlarına gidebilir. Sırmalı, simli, brokar kumaşları tercih edebilirler. Saçlar gelişigüzel bağlanmış belki de yanda toplanarak, elbisenin güzel havasına uyum sağlayabilir. Makyaja çok önem veren teraziler, iyi bir saç veya makyajla bu özel günlerini unutulmaz kılabilirler. Detaylar önemlidir.

Akrep Burcu

akrep-burcu

SEKSİ LADY!

Her zaman seksi olan Akrepler, gelinliklerinde ya çok düz kesimleri, ya da çok iddialı görüntüleri tercih ederler.  Seksi korseler, korsajlar üst kısımları vurgular. Düz elbiseler, 2 ye bölünmüş gelinliklerden vücutlarına daha iyi oturur. Güzel bir v yaka dekolte onlara çok yakışacaktır. Üst ve bel kısmında danteller, el işi süslemeler yer alabilir. Bu kadınlar yırtmaca önem verir. Düz ve sade bir kesim tercih ettilerse, güzel ve ince kesimli bir yandan yırtmaç onları cazibeli kılar. Ya da etekleri kat kat ve kabarık olsa bile, önden açılan bir yırtmaç oldukça dramatik ve farklı bir hava katabilir. Makyajda koyu tonlardan daha çok pastel ve düz renkler tercih etmeleri daha iyi olabilir. Ayakkabılara diğer burçlardan daha önem verebilirler ve yüksek topuk ayakkabı onlar için biçilmiş kaftandır.

Yay Burcu

yay-burcu

ÇEŞİTLİLİK

Hayatlarında her zaman rahat olmayı seven yay burcu insanları için her koşulda rahat hareket etme çok önemlidir. Bu yüzden yay kadınları kabarık ve kat kat olmak yerine sade ve rahat kumaşlara yönelebilir. Zira bütün gün boyunca tüller ve kabarık kumaşlar içinde fazlasıyla rahatsız olacaktır. Bu insanların kolları, omuzları ve elleri açıkta olmalıdır. Straplez elbiseler, pantolon ve üst tarzı gelinlikler ya da 2 parçadan oluşan çok ağır olmayan gelinlikler onlar için idealdir. Hatta onların gelinlikleri gecenin ilerleyen saatleri için 2 parçadan oluşabilir ya da arka kısımdaki kuyruk bel kısmına iliştirilerek kısaltılabilir. Özgürlüğüne düşkün bu kadınların saçları açık veya yarı toplu olabilir. Hatta gelinlikleri altına farklı ve değişik spor ayakkabı giyen kadınlar genellikle yay burcudurlar. Tafta ve sateni, tül ve organzeden daha çok tercih ederler.

Oğlak Burcu

oglak-burcu

GELENEKSEL ŞIKLIK

Geleneksel ve her zaman atalarının izinden gitmeyi seven Oğlaklar için düğün sürecinin her alanı, en ince ayrıntısına kadar planlanmalıdır. Klasik, net kesimli, hafif kabarık modelleri daha çabuk benimserler. Göğüs bölgesi oturmuş, dantelli kollar, sade askılı çan modeli elbiseler ya da dantelli düz hafif kabarık gelinliklere bayılırlar. Fildişi ve bej onları çok iyi tanımlar. Bazen gelinliklerinin üzerinde altın renkli veya belli, belirsiz sim detayları görebilirsiniz. Saten kurdeleler, şeritler düz ve elegan bir şıklık sağlayabilir. Aile yadigarı takılar onlar için önemlidir ve bu tür ayrıntılara önem verirler. Klasik tarz bir topuz, kurdele veya saten bir taç onları aydınlatacaktır.

Kova Burcu

kova-burcu

ORİJİNALLİK

Hayatlarında herşeyi farklı yapmaya çalışan kovalar için tüm bu evlilik süreci de korkutucu değil rahat ve farklı olmalıdır. Görkemli, kabarık ve farklı gelinlikler hoşlarına gidebilir. Yine tüyler, katmanlar, üstü saran kumaşlara bayılırlar. Onlar her zaman farklı olmalıdır bu yüzden geometrik veya asimetrik gelinlikler, modern kesimli alt üst gelinlikler ilgilerini kolay cezbeder. Beyazdan çok kirli beyaz ve tonları daha kolay kullanırlar. Kabarık kollu ve üstlerini daha uzun gösterecek elbise veya alt, üstleri tercih etmelidirler. Yine önleri çok düz ve sade inerken, sırt kısımlarında farklı ve değişik bir sırt dekoltesi, etraflarındaki insanları şaşırtabilir. Straplez den çok ince veya kalın bantlı askılı elbiseleri tercih etmeleri yerinde olacaktır. Duvakları küçük pırıltılar ve sürprizlerle dolu olabilir. Gecenin ilerleyen saatlerinde duvaklarını şal gibi kullanabilirler.

Balık Burcu

balik-burcu

MASAL PERİSİ

Romantik balıklar masallara yakışır bir düğün peşindedir ve bunu muhakkak başarır. Mercan, fildişi, krem renkleri favorileridir. Romantik bir görünüm yakalamak için gelinliğin kumaşı, su gibi akan, şekle giren bir dokuda olmalıdır. Şifonlar, satenler, ipek organzalar, straplez düz kesimler, kabarık, dalga, dalga açılan etekler, üst kısmı vurgulayan şerit ve kurdeleler gelinliklerine özellik katar. Kol kısımlarında tülden küçük parçalar olabilir. Vücutlarını çok saran elbiselerden ziyade, masal diyarını andıran, üstü düz, altı pasta gibi duran gelinlikler, tatlı fiyonklar, küçük çiçek veya tül parçaları hoşlarına gidecektir. Diz boyu ham ipek elbise kombinasyonları şık ayakkabılarla ve açılan organze kuyruklarla tamamlanabilir. Dans etmeyi seven bu kadın, kendine özel hazırlanan gelinlik içinde bir kuğu gibi oradan oraya salınabilir.

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.