Giriş Üye Ol

Davetiye Seçimi

Küçük bir ayrıntı gibi gözükse de düğün davetiyeniz sizin ince zevkinizi yansıtır...

Davetiye Seçimi

Genelde davetli seçiminde aile büyükleri için olmazsa olmaz kişiler vardır. İşte böyle durumlarda aile büyüklerinin kalbini kırmamaya özen göstermelisiniz. Ama aynı zamanda unutmayın ki bu sizin düğününüz; o gece etrafınızda görmekten mutlu olacağınız misafirler olmalı! Bu ikisi arasındaki dengeyi kalp kırmadan, bütçeyi aşmadan iyi kurmalısınız.
Düğün bütçenizi doğrudan etkileyecek olan davetli sayısının tespiti ile mükemmel düğünüze bir adım daha yaklaşmış oluyorsunuz...

Küçük bir ayrıntı gibi gözükse de düğün davetiyeniz sizin ince zevkinizi yansıtır. Misafirleriniz davetiyeleriniz ile ilk intibaya sahip olurlar. Bu sebeple düğününüzün büyüsünü, stilini ve resmiyetini yansıtan bir seçim yapmalısınız. Birbirinden güzel renk ve modellerde olan davetiye ve zarflarını seçmeniz bir hayli zor olacaktır. Dolayısıyla çok fazla zaman kaybetmeden içinize sinen bir modele karar vermelisiniz. Yoksa kafanız karışabilir ve zevkle yapmanız gereken seçim zorunlu bir "İŞ" haline dönüşebilir.

Düğün davetiyenizi seçerken mevsimsel özellikleri kullanabilirsiniz. Bahar aylarında evleniyorsanız zarflara yapma çiçek monte ettirebilir, kağıt seçiminde ise çiçek baskılı kağıtlar kullanabilirsiniz. Çok romantik değil mi?

Davetiye adedi hesaplanırken her aileye bir adet gideceği unutulmamalıdır. Nişanlınızla beraber oturup bekar ve evli davetlilerinizi (aile büyüklerini ve çocukları unutmayınız) ayırarak hesaplamanız işinizi kolaylaştırır. 

Davetiyelerinizin ve zarflarının adedine karar verirken son dakikada aklınıza gelebilecek isimler olabileceğini, davetiyeler yazılırken hatalar yapılabileceğini unutmayın ve %10 kadar bir artış olabileceğini hesaba katın. Kimseye mahcup olmak istemeyiz değil mi?

Nikâh ve düğün davetini ayrı yerlerde yapacaksanız ve belli kişiler yalnızca nikâha davetli ise, gözden kaçırmamanız gereken şey; bu kişilerin davetiyelerinde düğünün yerinin ve zamanının belirtilmemiş olmasıdır.

Peki, davetiyelerimizi ne zaman göndermeliyiz? Bu pek çok çiftin pek dikkat etmediği ve maalesef bazen son ana kadar kalabilen bir iştir. Davetiyelerin düğün tarihinden yaklaşık bir ay kadar önce dağıtılmaya başlanması gerekir. Böylece konfirmeleri zamanında alabilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca şehir dışındaki konuklarınızın davetiyelerini öncelikli olarak göndermeyi unutmamalısınız. Postadaki gecikmeleri göz önünde bulundurun.

Özenle seçtiğiniz davetiyenize davetli isimlerini tükenmez kalemle yazarsanız görüntü basitleşecektir. Bunun yerine özel kalın uçlu, dore renkli şık bir kalemle yazmayı tercih ediniz. Ama asıl önerimiz bu çok özel gün için hazırlanacak davetiyeyi özel kılabilmek için, usta bir kalemin elinden çıkacak güzel yazıyla (Kaligrafi) ile yazdırmanızdır. Çünkü seçtiğiniz davetiyeye uygun olarak, farklı büyüklüklerde siyah, bordo, altın veya gümüş renklerde kaligrafik yazılmış isimler her zaman daha zarif, özenli ve şık olur.

Unutmayın o en özel gün en özel daveti hak eder!

Davetinizde neler yazabilirsiniz? İşte size bazı ipuçları:

Misafirleriniz düğününüz hakkındaki ilk intibaya davetiyeniz ile ulaşırlar. Davetiyeniz içerisine aşağıdaki metinler haricinde içinizden gelen, duygularınızı yansıtan yazılar da yazabilirsiniz. Yalnız unutmamanız gereken, her davetiye içeriğinde bulunması gereken bazı ayrıntılar vardır; Kim, Ne zaman, Nerede, Nasıl...

Davetiyenizde mutlaka düğün sahiplerinin isimleri, düğün saati ve yeri, ayrıca düğününüzün tarzı ( yemekli yemeksiz, kokteyl…) belirtilmelidir. Ayrıca arzunuza göre isterseniz LCV isim ve telefonunu, çiçekle ilgili ayrıntıları, çocuk davetlilerin katılımı ile ilgili kısıtlamaları veya giyim konusunda isteğiniz varsa bunları da belirtebilirsiniz.

Aşağıda görmüş olduğunuz davetiye metinlerini davetiyeniz üzerinde değişik yazı karakterleri ve değişik yerleşim düzeni ile yaptığınız zaman çok daha hoş görüneceklerdir.

Ayşe & Mehmet

Yaşam boyu sürmesini arzu ettiğimiz beraberliğimizin ilk gününü sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Gürsel & Yılmaz Aileleri

Kadıköy Evlendirme Dairesi
28 Haziran 2002 Saat : 16:45


Cansu & Burak

Evlenirken Sizleri de Aramızda Görmek Dileğiyle…

Zeynel & Koç Aileleri

Tarih; 29 Aralık 2003 
Kokteyl : 20:00 , Nikah : 21:00
Yer : Büyük Klüp
LCV : 0216 368 75 42

Yeşim Sayar&Osman Gür 

Beraberliğe adım attığımız bu çok özel günümüzde mutluluğumuzu bizim ile paylaşmanızı diliyoruz.

Sayar ve Gür Aileleri

30 Ağustos 2001 Cumartesi Saat; 19:30
Nikah Töreni; 20:30 Moda Deniz Kulübü

Mine & Ali

1 Nisan 2003 Cumartesi Günü Yapılacak Nikah ve Düğün Törenlerini Onurlandırmanızı Dilerler.

Okay & Kaya Aileleri

Swiss Otel
Kokteyl; Sultanpark 19:30
Nikah; Sultanpark 20:30
Yemek; Havuzbaşı 21:00

Çiçek gönderilmemesi rica olunur.


Evleniyoruz...

Bu mutlu günü sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Esra& Eren

22 Eylül 2002 
Divan Kuruçeşme
Nikah&Yemek; 20:45
L.C.V; 0212 368 25 78
(10 Eylül'e kadar Zehra Koç)

“....heaven….I'm in heaven….
….dancin' cheek to cheek…..”

bu şarkıyı mırıldanarak edeceğimiz ilk dansımızda boğazın eşsiz manzarasına nazır 
kadehlerinizde şampanya ve eşliğinde pastayla mutluluğumuzu paylaşmaya bekliyoruz.

Dide & İlker

Artemis – Atok Karaali Sadiye – Şefik Karakılıç

Feriye Lokantası
19 Mayıs 2001 Saat;19.00-21.00
Nikah; 19:30
L.C.V ; Ayşe Kanbak 0216 368 99 

Kolay seçimler...

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.