Giriş Üye Ol

Ayşegül Evleniyor

TEKLİF / RANDEVU AL

TEKLİF FORMU

Minimum Fiyat
2-3 TL
3-5 TL
Teslim Süresi
1 Hafta
Minimum Sipariş Adeti
100

Soru-Cevap

Yeni sezon davetiye tasarımlarında neler öne çıkıyor?

Klasik çizgilerden vazgeçmeyenler için, kalın sıvamalı davetiyeler,  yanlarda gümüş, yaldız, bakır boyamalar, aynı konseptte lcv kartları, parlak detaylı, mühürlü zarflar bu yılın hit modelleri olacaklar.

Nikah hediyeliklerinde davetiye ile kombinlenen parlak kutular, modern lavanta keseleri, minik biblolar , ahşaptan kişiye özel üretilen objeler sonhabar ve kış sezonunda öne çıkacaklar.

Her zaman çiftlerimizin kendi tarzlarını yansıtacak detaylar bizim için çok önemli, son trendleri sunarken onların tarzlarını da ön plana alarak tasarım ve üretimimizi belirliyoruz.

Düğünden ne kadar süre önce sizinle iletişime geçmeleri daha sağlıklı olur?

Düğün tarihinden 3 ay öncesinde davetiyeler konusunda harekete geçmek bizce en uygun zamanlama. Böylece düğün konsepti belirlenirken, davetiye de gündeme gelmiş oluyor, acele etmeden, çeşitli alternatifler değerlendiriliyor, bazen arkadaşlara, ailelere danışmak için yeterli zaman da kazanılmış oluyor. Davetlilerin tümü yurtiçindeyse, davetiye dağıtımını düğün tarihinden önce 2 ay öncesinde yapılması en idealidir, böylece davetlilerin bu düğünü kendi programlarına almalarını da sağlamış olacaklardır.

Yurtdışından gelecek davetliler varsa, planlamaya 6 ay öncesinde başlayarak, en az 4 ay öncesinde yurtdışına davetiyelerin ulaştırılmasında fayda vardır.

Sadece kendi tasarımlarınız üstünden mi ilerliyorsunuz yoksa kişiye özel tasarım da yapıyor musunuz?

Bizim çıkış noktamız, tamamen kendi zevklerini yansıtacak düğün davetiyeleri, hediyeleri arayan çiftlerimize, onlara özel tasarım ve üretim hizmetini sunmak ve bunu ulaşılabilir, aynı zamanda keyifli bir sürece dönüştürmek.  Kişiye özel tasarım davetiye alanında Türkiye’de ilk markalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz.

Piyasada bulunan çeşitli kataloglardan davetiye seçiminde kararsız kalan, bunlardan farklı alternatif arayıp bulamayanlar için özgün, kaliteli ve bütçelerine göre alternatifli çözümler sunuyoruz.

Hayalindeki davetiyeyi anlatanlar, çizip getirenler, kendi tasarımlarını hazır getirenler, aslında kendileri de çok yaratıcı olan çiftlerimizle birlikte yeni bir model çalışmak hem keyifli, hem de heyecanlı bir deneyim oluyor hepimiz için.

Çift size başvurduktan sonra çalışma süreci nasıl gelişiyor anlatabilir misiniz?

Öncelikle çiftimizin isteklerini dinliyor, düğün tarihi, mekan, düğün konsepti, varsa özel istekleri doğrultusunda modellerimizi değerlendiriyoruz. Karton çeşitleri, baskı çeşitleri, renkler, zarf modelleri, uyumlu masa kartları, menüler, resim çerçeveleri, yönlendirme panoları, nikah hediyelikleri, her detay üzerinde alternatifleri değerlendiriyoruz.

Beğendikleri model veya özel tasarım çalışmamız için bilgilerini alıp, tasarım çalışmamızı hazırlıyor ve onaylarına sunuyoruz.

Kullanılacak bir kurdela, süsleme veya farklı bir obje varsa, bir demo hazırlayarak onaylarına sunuyoruz, tasarım çalışmamız onaylandıktan sonra üretim aşamasına geçiyoruz.

Bizim üretim süremiz, davetiye teması, uygulanacak baskı teknikleri, varsa elde üretim kumaş zarflar, keseler gibi detaylara göre tasarım onayından sonra 1 hafta ile maksimum 3 hafta arasında değişmektedir. Çoğunlukla davetiye siparişlerimizi taslak onayından sonra 1 hafta sonra teslim etmekteyiz. Kaligrafi hizmetimizle de davetiyelerini tamamen bitmiş, zarflanmış olarak teslim ediyoruz.

Düğünün konsepti ve mekan gibi unsurlar davetiye tasarımına ne kadar etki ediyor?

Öncelikle çiftimizin aklındaki düğün konsepti, tüm detayları belirleyici unsur oluyor. Davetiyenin sade veya gösterişli olması, kullanılacak renkler, seçilecek karton gibi detaylar, düğün konseptlerine göre belirleniyor.

Düğün konseptinin yanında, mekan ve düğünün yapılacağı mevsim de davetiye seçiminde etkin oluyor. Yaz düğünlerinde deniz temalı, rengarenk, süslemeli davetiyeler öne çıkarken, kış düğünlerinde daha sade ve klasik diyebileceğimiz modeller ve renkler tercih ediliyor.

Bazı özel durumlarda ise, çiftimizin aklındaki düğün konsepti mekan ve mevsimden bağımsız olarak da öne çıkabiliyor, mesela bir Küçük Prens konsepti için yapacağımız çalışma ile düğün davetiyesi, mekandaki görseller, süslemeler, tümü bu konsepte uygun tasarlanıyor.

Genel olarak okuyucularımıza davetiye seçimiyle ilgili birkaç tüyo verebilir misiniz?

Davetiye ile sevdiklerinize çok güzel haberi müjdelerken, düğününüzle ilgili de bir ipucu vermiş oluyorsunuz. Dolayısı ile düğün konseptinizi ilk davetiyenizle belirlemiş ve çevrenize açıklamış oluyorsunuz. Tavsiyem, tamamen size yansıtan, içinize sinen bir tema, size mutlu eden renkler seçerek, başka fikirlerden etkilenmeden davetiyenizi seçmeniz.

Bazen zaman çok kısıtlı oluyor ve hızla her detayı değerlendirmek gerekiyor, veya bütçe kısıtlı oluyor, kalabalık bir düğün programı için hesaplı bir davetiye arayışı içinde oluyor çiftler. Biz her durumda onlara çeşitli alternatiflerimizle hem hesaplı, hem hızlı çözümler sunuyoruz.

Ayşegül Evleniyor Hakkında

Biz evlenecek çiftlerimize düğün konseptlerine ve kendi zevkleriyle uyumlu düğün davetiyeleri, nikah hediyeleri tasarlayan ve üreten bir ekibiz.

Düğün mekanında gerekli olabilecek her türlü basılı, görsel ürünü de aynı konseptte tasarlayarak, çiftlerimiz için üretmekteyiz. Kişiye özel tasarımlarımızla ve alternatif modellerimizle çiftlerimize çok çeşitli seçenekler sunuyoruz, onların tarzlarına ve bütçelerine uygun modelleri birlikte seçiyoruz, veya tamamen akıllarında olan farklı bir davetiyeyi de onlar için özel üretiyoruz. 22 yıldır tasarım ve baskı sektöründe özgün ürünlerimizle hizmet vermekteyiz.

İletişim Bilgileri

Pelin Ateş - 0 (216) 317 6400
Yeni Sahra Mah., Sütçüyolu Cad. No: 11 Ataşehir / İstanbul
Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.