Giriş Üye Ol

Bige Sualp

TEKLİF / RANDEVU AL

TEKLİF FORMU

Teslim Süresi
4 Hafta
Hizmet İçeriği
Gelin Buketi

Soru-Cevap

Çiçekler canlı mı, yapay mı?

Ben tasarımlarımı sadece canlı ve kurutulmuş çiçekler (lavanta, başak vb) kullanarak oluşturuyorum. Ağırlıklı olarak Hollanda ve Ekvator ülkelerinden getirttiğim çiçekleri kullanıyorum.

Ne zaman sipariş vermek gerekiyor?

Buketler için istenilen renk tonlarını ve çiçekleri seçebilmek için düğünden 20-25 gün öncesinde siparişin kesinleştirilmesini öneriyorum. Ama son dakika gelen siparişleri için de çözümler üretebiliyorum. Düğün dekorasyonu için ise 2-3 ay öncesinden genel hatların belirlenmiş olması gerekiyor.

Tasarım nasıl oluşuyor?

Öncelikle bazı sorular yönelterek karşımdaki kişiyi tanımak, zevkini anlamak, beğendiği modelleri öğrenmek, olmazsa olmazlarını bilmek  isterim. Bazen çiftin hikayesi, bazen düğün konsepti ve bazende gelinlik  bana ilham verebiliyor.

Gelin buketi, düğünün genel konseptiyle uyumlu olmalı mı?

Tam aksine düğün konseptinin ve renklerinin buketle aynı olması gerekmez. Hatta aynı olması arada kaybolmasına sebep olur. Ancak çok bağımsız ve uyumsuz olmasını da önermiyorum. Gelin Buketinde mutlaka genel konsepte bir gönderme yapar ama asla aynı tutmaz, bu şekilde hem uyumu ve hem de farklılığı yakalamaya çalışırım.

Farklı şehirlerden talep olduğunda gönderim yapılabiliyor mu?

Evet. Yurtdışı hariç çiçeklerimi isteyen herkese kargo ile ulaştırıyorum. Ben ağırlıklı tropik ve dayanıklı çiçek kullandığım için kargoda bozulma olmuyor.

Düğün ve fotoğraf çekimim farklı günlerde, aynı buketi kullanabilir miyim?

Şayet iki tarih arasında 2-3 günlük bir fark var ise kullanabilirsiniz. Çok farklı tarihtelerse ikinci bir buket tasarlanması gerekmekte. Ancak böyle durumlar için paket fiyat uyguluyorum.

Çiçeğimi saklamak istiyorum, ne yapmalıyım?

Çiçekleri herhangi bir işlem uygulanmadan kurutailir, hatta uygun ölçülerde çerçeve yaptırıp saklayabilirsiniz.

Gelin buketi ve saç aksesuarları dışında hangi ürünler var?

Yakın arkadaşlar için bilek çiçekleri, mini buketler ve yaka çiçekleri tasarlıyorum. Bunlar dışında düğün ve davetler için stil danışmanlığı da yapıyorum. Organizasyon geçmişimin getirdiği deneyim ile tüm ihtiyaçlara çözümler sunmayı amaçlıyorum. Organizasyonu farklı kılacak pek çok detayı, çözüm ortaklarımla birlikte, belirleyeceğimiz konsepte uyumlu bir şekilde tasarlıyorum. Davetlilere verilecek hediyeden, davetiyeye, masa numaralarından, masa ortası arajmanına ve nikah alanının tasarımına kadar pek çok şey kapsamakta.

Bir de farklı sukulent ve kaktüs çeşitleri kullarak minyatür bahçeler tasarlıyorum.

Bige Sualp Hakkında

Aldığım işletme eğitimi sonrasında, özel sektörde 10 yıl pazarlama alanında yönetici olarak çalıştım, ancak daha sonra kalbimin sesine kulak verip kurumsal hayata veda ederek, hayellerimin peşinden gitmeye karar verdim. Çiçeklere olan tutkumu, yaratıcı yanım ile birleştirdim. Klasik çiçekçilikten farklı olarak, kişiye özel, hikayesi olan tasarımlar yapıyorum.

Öncelikle sadece canlı çiçeklerle çalışıyorum. Tasarımlarıma zaman zaman başak, pamuk, lavanta vb kuru çiçekler veya meyvalar eşlik edebiliyor. Çiçeklerimin hepsini yurtdışından özel sipariş ile getirtiyorum ve tasarımlarımı da kişiye özel olarak oluşturuyorum.  Özgün olmak benim için çok önemli. Tabi ki müşterilerimin isteklerini dikkate alıyorum ancak kendi tarzımı yansıtmayan çalışmalar yapmayı da tercih etmiyorum. Farklı çiçekler kullanmak ve tasarımlar denemek beni çok besliyor. Standartların dışında yapılmayanı yapmaya çalışmak da bana heyecan veriyor.

Çiçek ile ilgili aklınıza gelebilecek pek çok alanda tasarım yapıyorum. Ağırlıklı olarak düğün veya özel bir davetin çiçekler, gelin aksesuarları (gelin buketi, saç aksesuarı vb), özel günler için tasarımlar (evlilik teklifi, yıldönümü, doğumgünü vb) ve yaşayan aksesuarlar (Yaşayan aksesuarlar canlı çiçekler ve bitkilerle (sukulent) oluşturduğum aksesuarlar. Aslında Türkiye’de bir ilk)   tasarlıyorum. Bunlar dışında fotoğraf çekimleri için styling (stil danışmanlığı), bireysel ve kurumsal workshoplar (atölye çalışmaları), düzenliyorum.

İletişim Bilgileri

Bige Sualp - 0 (532) 628 4508
Acıbadem Mah., Adres belirtilmemiş Kadıköy / İstanbul
Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.