Giriş Üye Ol

Düğün Pastası

Günümüzde düğün pastaları sıra dışı tasarımları ile hem göze hem de damağa hitap ediyor!

Düğün Pastası

Kim demiş pasta yalnızca lezzeti ile kendinden konuşturmalıdır diye? Günümüzde düğün pastaları sıradışı tasarımları ile hem göze hem de damağa hitap ediyor... Artık pasta firmaları bünyelerinde butik pasta ekibi oluşturuyor; tasarımları heykeltraşlar yapıyor! Sonuç; sanat eseri görünümünde olağandışı tasarımlar...

Estetik, hayal gücü ve lezzeti bir arada sunan masalsı pastalar artık düğünlerin önemli objesi haline geldi. 
Rengarenk şeker hamurları ile yapılan pastalar düğün konseptinize uygun olarak hazırlanıyor. Doğadan yola çıkarak hazırlanan deniz ve kır temalı pastalar veya sadelik ön planda olsun diyen gelin adayları için romantik dantelli, incili, kurdeleli modeller...

İnternette ve dergilerde şöyle bir araştırma yapmaya başlarsanız şaşıracağınıza eminiz... Pastanın da modası mı olur canım demeyin! Oluyor hem de insanı kucaklayıp masal dünyasına götürüyor...

İlk etapta davetin kaç kişilik olacağına karar verip bütçe yaparak işe başlamak uygun olacaktır. Genelde kişi başı dilim fiyatı alınır. Özellikle tekli pastaları veya cup cakeleri tercih edecekseniz kişi adedi daha da önemli olacaktır! Katlı düğün pastaları iddialı süslemeleri ile her zaman düğünlerde hoş ve zengin durur, bunu biliyoruz. Ama siz farklılık yaratarak, kendinizi ifade eden farklı sunum ve tatları seçebilirsiniz. Minyatür pastaları tercih ederseniz farklı lezzetlerden oluşan pastalarla tüm konukların farklı zevklerine hitap edebileceksiniz. Biz sunum konusunda cupcakeleri de çok beğeniyoruz; şık süsleme detayları ve capcanlı renkleri ile pasta sehpalarından alıp yemeye dahi kıyamıyorsunuz...

Değişik şekillerde hazırlanabilen ve el yapımı değişik motiflerle süslenen pastalar büyüleyici görünüyorlar. Her şeyden önce yeniliklerin gerisinde kalmamak için siparişinizi vermeden önce pastacılık sektöründeki gelişmeleri takip etmenizi öneriyorum. Birbirinden şık ve yaratıcı süslemeleri görünce sizinde şaşıracağınıza eminiz.

PASTANIN ORTAM VE DEKOR İLE UYUMUNA DİKKAT!

Pasta seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu düğününüz tarzı ve yeridir. Genel dekorasyon konseptine ve renklerine uygun bir seçim yapmalısınız.

Bu sene çikolatalı pastalar revaçta! Mevsimsel özelliklerde pasta seçiminde etkilidir. Yazın sıcağı da düşünürsek pastanın çikolatalı seçilmesi kesim ve servisi açısından daha uygun olur. Mevsim meyveleriyle zenginleştirilmiş çikolatalı pasta inanın hem ağır olmayacak lezzeti ve enerjisi ile pisti saatlerce dolu tutacaktır...

Düğün pastası yerine farklı ve unutulmaz bir alternatif istiyorsanız, makaron piramitleri tercih edebilirisiniz. İstediğiniz renklerde size özel hazırlanan makaron piramidiniz düğününüzü renklendirmekle kalmayacak, herkes bu alternatif düğün pastasını konuşacak. Makaron sevenlere duyurulur.

Son yıllarda bazı düğün mekânları yaptıkları pakete düğün pastasını da dâhil ediyorlar; bu alternatifiniz var mı bunu mekânla teyit etmelisiniz. Böylece bütçesel olarak da pasta yükünden kurtulmuş olursunuz.

Yaz düğünü planlıyorsanız pasta süslemesi olarak ise canlı çiçeklerden de faydalanabilirsiniz. Yazın hazır, çiçekler bu kadar çeşitli ve ucuzken bu fırsatı kaçırmayın diyoruz.Üstelik canlı çiçekler özellikle bahar ve yaz düğünlerinde etkileyici ve romantik görünürler.

Düğün pastanızın şarkısını seçmeyi unutmayın sakın! Hem bir anda tüm konukların dikkatini pastaya çekecek hem de herkesi heyecanlandıracak bir şarkı olmalıdır!

Arzunuza göre süsleme konusunda el yapımı şekerlerle hazırlanan rengarenk çiçekleri de tercih edebilirsiniz. Gerçeğinden neredeyse ayırt etmeniz imkânsız olan bu çiçekler şıklığı ile göz doldurmaktadır. 

Pasta süslemenizi canlı çiçeklerle yapmayı tercih ederseniz saçınızda veya el buketinizde de aynı çiçeği kullanmanız bütünlük ve hoşluk yaratacaktır.

Düğün pastanızdan birer çatal alarak eşinizle birbirinize yedirmeniz gerektiğini atlamayın! İşte size bir ipucu; unutmayın pastadan sonra patlatılan şampanyanızdan misafirlerinizin şerefine kaldırarak içmeniz hem çok hoş olacak hem de onları onurlandıracaktır.

Son bir hatırlatma: Eğer arzu ederseniz ve tabii eliniz de yatkınsa düğün pastanızı kendinizde hazırlayabilirsiniz. Bunun için kısa süreli bir kursa katılarak basit teknikleri öğrenmeniz ve biraz da kitapları karıştırmanız yeterli olacaktır.

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.