Giriş Üye Ol

Gelin Ayakkabısı

Rahatlık mı? Şıklık mı?

Gelin Ayakkabısı

Salona girişiniz, ilk dansınız, misafirlerinizle tebrikleşmeniz , pastanızın kesimi, veee saatlerce pistte eğlenmenizi göz önüne alırsak, ayakkabınızın rahatlığına daha bir özen göstereceğinizi umuyoruz. Gelinlikle uyumunun yanı sıra işlevsellik ve fonksiyonelliği de önemlidir. Tabii düğün öncesi fotoğrafçınıza saatlerce vereceğiniz o muhteşem pozları da unutmayalım...

Her boya her zevke birbirinden şık ayakkabılar...

Ayakkabınızı seçerken, bütün gece ayakta olacağınızı ve muhtemelen dans edeceğinizi düşünerek seçmelisiniz. Bizim önerimiz son derece rahat ve az topuklu bir ayakkabı seçmeniz. . . Sakın size tam gelen bir ayakkabıyı, sırf beğendiniz için, “evde biraz giyerim ve esner” düşüncesiyle almayın. Ayaklarınız belli bir saatten sonra şişmeye başlayacak ve ayağınıza tam gelen ayakkabınız vurmaya başlayacaktır. Bu tarz tersliklerin olmaması için rahat ve yumuşak derili bir ayakkabıyı almanızı ve düğün gecenizden bir hafta kadar önce giyerek rahatlık testi yapmanızı öneriyoruz. Sonuçta en mutlu gecenizde bütün gece sizi taşıyacaklar ve sizle dans edecekler! 

Son zamanlarda gelin adayları gecenin ilerleyen saatlerinde değişmek üzere yanlarına şık beyaz bir spor ayakkabı veya rahat bir babet almayı tercih ediyorlar. Bizden söylemesi...

Gelin ayakkabınızın topuk yüksekliği de dikkat etmeniz gereken diğer bir ayrıntı! Damat beyle boy orantınıza dikkat etmelisiniz! Aman dikkat; boy farkı az olan çiftlerde topuk yüksekliği estetik açıdan daha da önemli hale gelecektir.

Düğününüzün yeri ve tarzı da gelin ayakkabısı seçiminizde önemlidir. Tekne veya kır düğünlerinde seksi incecik topuklardan uzak durun! Kalın veya dolgu topuklar rahatlığınız ve sağlığınız açısından tam da size göre...

Peki ya gelin çantanız? Gelin ayakkabınızın kumaşından da yaptırabileceğiniz çantanız hem işlevsel hem de ayakkabınızla uyumlu olmalıdır. Daha sade bir seçim yapmak isterseniz klasik dore, lame veya krem rengi bir portföyde tercih edebilirsiniz.

Ne moda? 

Renkli gelin ayakkabıları bu sezon hızlı bir şekilde yükselişe geçiyor ve gelin adaylarının yeni tercihi oluyorlar. Her sezon vazgeçilmez olan yüksek topuklar bu sezon biraz kalınlaşıyor, bu da gelinler açısından güzel haber! Her sezon klasik olan ve tercih edilen inci beyazı deri yanına süet detaylar, tüyler, danteller ve tüller ekleniyor.

Gelin ayakkabınızın yapıldığı materyalde son derece önemlidir; suni deri yerine gerçek deri olan modelleri seçmeniz ayak sağlığınız ve rahatlığınız açısından önemlidir.

Ne zaman almalı?

Gelinlik provalarına giderken yanınızda ayakkabınızı da götürmeniz gerekir. İlk etapta hazır mı alacaksınız yoksa özel tasarım olarak mı yaptıracaksınız buna karar vermeniz gerekir.
Günümüzde özel tasarım yapan ayakkabı mağazaları mevcut! Hatta bunlardan bazıları sırf gelin ayakkabısı konusunda profesyonelleşip hizmet veriyorlar. Hem rahatlığına hem de klasına özen gösteren gelin adayları için iddialı ve farklı birçok seçenek var! Özellikle de düğün sonrası günlük hayatınızda giyilebilecek nitelikte olanlarına bayılacaksınız...

Bu arada adetlerimizi unutmayalım! Gelin odasında, isteyen bekâr arkadaşlarınızın adlarını ayakkabınızın altına yazmayı unutmayınız. Gecenin sonunda silinmiş olan isimler sıradaki gelin ya da damat adaylarıdır.

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.