Giriş Üye Ol

Pırlanta Rehberi

Aşkınızın simgesi pırlanta...

Pırlanta Rehberi

Pırlantanın ham hali olan elmas, doğadan çıkan bir taş olduğu için pırlantanın son şekli, taşın kesildiği ham elmasın şekline göre belirlenir.

Yuvarlak kesim pırlanta en popüler ve en klasik olan kesimdir. Gelin adayı olarak klasik tarzı benimsiyorsanız yuvarlak taşı tercih edebilirsiniz.

Gelenekselin dışında bir şeyler arayanlar için oval, damla veya markiz önerilebilir. Moda uzmanları bu kesimleri özellikle küçük elleri veya kısa parmakları olan gelin adaylarına önermektedir zira bu uzun, dik havalı kesimler derinlik hissi yaratarak parmakları olduğundan daha uzun göstermektedir.

Zümrüt kesim ise dikdörtgen şekli ile temiz, sade, zarif bir stil yaratmaktadır. Birçok pırıltılı fasetten oluşan kare şekilli prenses kesim, tektaş yüzükte oldukça yeni bir modeldir ve özellikle uzun parmaklarda çok hoş durmaktadır. Gerçek bir romantikseniz size en uygunu kalp kesim bir pırlanta olacaktır.

Unutulmaması gereken en önemli nokta, kişisel zevkleri bir tarafa koyarsak, hiçbir kesim bir diğerinden daha güzel veya değerli değildir, hepsinin ayrı ayrı güzelliği vardır.

Her bir pırlanta tektir ve özeldir. Doğanın yarattığı bu harika taşın güzelliğine elması işleyen sanatkârın ince işçiliği eklenince ortaya bir sanat harikası çıkar.

Peki, siz pırlantanızı nasıl alırdınız?

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.