Giriş Üye Ol

Gelin Aksesuarları

Şıklığınızı aksesuarlar ile tamamlayın!

Gelin Aksesuarları

Gelinliğinizin stili, düğününüzün tarzı ne olursa olsun büyülü son dokunuşu aksesuarların yardımı ile yapabilirsiniz... Etkisini sakın küçümsemeyin! Küçücük dokunuşlar kocaman, büyüleyici etkiler yaratabiliyor.

Gelin aksesuarı olarak aklınıza gelen detaylar düşündüğünüzden çok daha zengin ve iddialı!

Aksesuar seçiminde hangilerini nasıl kullanmak istediğiniz size kalmış... Seçimlerinizde modacınıza danışmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Bakalım listemizde neler var?

Ayakkabınız, taşlar ve incilerle süslenmiş taçlar, çiçek ve tüylere bezenmiş saç aksesuarları, eldivenler, keseler ve çantalar, el buketiniz, birbirinden farklı ve iddialı duvak modelleri, kocaman şapkalar, şallar ve romantik düğün geceniz için size özel jartiyerler...

Gelin keselerinde taş ve inci süslemeler dikkat çekiyor. Düğün gecenizde size takılan takıları koyacağınız için yalnızca görünümü değil, fonksiyonelliği de önemlidir. Gelin çantası olarak ille de kese tarzı kullanmak zorunda değilsiniz. Klasik zarif bir dore veya lame tonlarında bir çantayı da kullanabilirsiniz. Ama yine de gecenin ilerleyen saatlerinde misafirlerinizle tebrikleşirken kesenizi de yanınıza almayı unutmayın!

Son trend; Düğün gecesine iki farklı duvak!

Yanlış duymadınız... Düğüne uzun duvakla başlayıp, belli bir saatten sonra rahat dans edebilmek için kısa duvağa geçmek son trend. Bizden söylemesi...

DUVAK VE SAÇ AKSESUARINIZI SEÇERKEN:

• Gelinliğinize karar verdikten sonra model üzerinde farklı boy ve modelde duvak deneyerek size ve gelinliğinize en çok yakışan ve tamamlayan stili bulabilirsiniz.

• Duvağınız gelinliğinizin havasını vurgulayan bir modelde olmalıdır. Gelinliğiniz gösterişli ve işli ise duvak seçiminde sade bir modele yönelmelisiniz. Aksi takdirde görüntünüz abartılı ve yorucu olacaktır. 

• Gelinliğinizin iddiası sırt bölgesinde ise upuzun bir duvakla kapamanız yazık olur değil mi?

• “Bu model benim tarzım değil” dediğiniz duvak modellerini de gelinliğinizle bir deneyin; sonuç mükemmel olabilir. Bazen iddialı duvaklar sade gelinliklerin havasını tamamıyla değiştirebiliyor.

• Vücut yapınız ve boyunuz da duvak seçiminde önemlidir. Kısa ve minyon yapılı iseniz upuzun abartılı duvak modeli görüntü olarak hoş olmaz, sizi bastırır ve daha da kısa gösterir. Uzun tercih etseniz bile abartısız bir model seçmelisiniz.

• Kısa duvaklar genelde hareket rahatlığını ön plana alıyor. Kır veya tekne düğünleri için ideal! 

• Kısa duvaklar genelde iki boyda kullanılıyor; omuz veya bele kadar… Seçim sizin.

• Ben uzun duvakları genelde tarihi mekânlarda gerçekleşen düğünlerde veya otel düğünlerinde çok beğeniyorum. Mekânın ihtişamını vurguluyor. 

• Upuzun yerlere kadar uzanan duvak, düğün salonuna girerken muhteşem ve etkileyici görünecektir. Ama gece ilerleyen saatlerde dans performansınızı nasıl etkileyeceğini bir hayal edin! Benden size bir tüyo; kuaförünüzde bu iş için görevlendireceğiniz yakın arkadaşınızın saç bozulmadan duvağın çıkartılış yöntemini öğrenmesini sağlayın :) Geceye kısa duvak veya saç aksesuarınızla devam edebilirsiniz...

• Saç aksesuarınızı seçerken yüz şekliniz de önemlidir. Yuvarlak yüz şekline yüzü uzatacak yüksek tasarımlar daha uygun olacaktır.

• Düğününüzün tarzı da saç aksesuarınıza karar vermenizde etkili olur. Kır düğünü yapıyorsanız çiçeklerle süslenmiş romantik bir modeli, balo salonu düğününde taşlı taçlara yönelebilirsiniz. 

• Gelin saçı aksesuarlarında o kadar renkli ve yaratıcı tasarımlar var ki; karar vermeden önce mutlaka farklı tarz ve renklerde taçları ve tokaları denemenizi öneriyorum.

• Eldiven takmak ister misiniz? Kış gelini olacaksanız neden olmasın? Salona havalı bir giriş yaparak sonrasında çıkarabilirsiniz.

• Peki İngiliz kraliyetine özenip iddialı bir şapkaya ne dersiniz? Neden olmasın diyorum. Gelinliğinizle uyumlu ise farklılık hoş olabilir.

Kolay ve zevkli seçimler :)

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.