Giriş Üye Ol

Alyans

Sevdiğiniz kişiye bağlılığınızı en güzel simgeyle gösterin!

Alyans

Alyanslar iki insanın hayatları boyunca en uzun kullandıkları takılardır. Hayatınız boyunca en şık ve anlamlı aksesuarlarınız olacakları ve her bakışta o güzel gününüzü hatırlatacakları için alyanslarınızı içinize sinerek almalısınız.

Her şeyden önce sevdiğiniz kişiye bağlılığınızı ve sevginizi simgeleyen alyanslarınızı seçmeye başlamadan önce yeterli zamanınız olmalıdır. 

Evlilik teklifine “EVET” dedirten sihirli taş; PIRLANTA!

Gelinliğinizi tamamlayan ışıltı; mücevherleriniz ve tektaşınız… Parlayın o gece parlayabildiğiniz kadar; göz kamaştırın ışığınızla… Tutkunun, aşkın ve bağlılığın sembolü pırlantanızı seçme zamanı!

Evlilik teklifinin olmazsa olmazı nedir diye sorsak büyük bir çoğunlunuz “ tektaş” cevabını verecektir; buna eminiz. Tebrikler;doğru cevap verdiniz! 

Tek taş pırlanta alyans, günümüzde evlilik teklifi, nişan ve nikâh gibi hayatımızın en önemli anlarının vazgeçilmezi olmuştur. 

Birazda abartıp son yıllarda tektaşsız evlilik teklifi pek de kabul görmüyor diyebiliriz. Biz kadınlar nedense bu taşın cazibesine hemen kapılıveriyoruz... Anlayacağınız ”Tek taşımı kendim aldım!” durumu yalnızca şarkılarda kaldı... Her genç kadının kalbine giden yol; büyüleyici tektaştan geçer; damat adaylarına duyurulur :) Sonsuzluğun ve ölümsüz aşkın sembolü olan tek taşınızı iyi bir araştırma yaparak, bütçenizi aşmadan bulabilirsiniz.

Neler moda?

Beyaz ve sarı altının romantik beraberliğini değerli taşlar renklendiriyor...

Sürekli değişen ve yenilenen trendlerden alyanslar da nasibini alıyor. Tamtur, yarım tur, beyaz, sarı veya pembe altından yapılmış modern tasarımlar çok şık ve asil görünüyor. İki renkli modeller benim favorilerim arasında! Günlük hayatınızda, günün her saatinde kullanımı da kolay oluyor. Taşsız alyanslarda ise kalınlaşan ve yalın modeller bu sene revaçta... Özellikle Avrupa’da tercih edilen, bildiğimiz sade halka yüzükler ise her zaman gözde! Tercihinizi taşlı ve gösterişli tasarımlardan yana yaparsanız; renkli taşlara yönelebilirsiniz. Hem formlarıyla hem de rengârenk taşlarıyla dikkat çeken bu setlerle, büyüleyici ve ışık saçan bir gelin olmanız mümkün.

Neden alyans takıyoruz?

Eşinize bağlılığınızın ve aşkınızın sembolü olan alyansınız ve tektaşınız neden sol ele ve sol elin dördüncü parmağına takılıyor biliyor musunuz? Eski Romalılar, aşk damarı anlamına gelen “vena amoris”in diye bilinen bir damardan bahseder ve bu damarın sol elin dördüncü parmağından kalbe doğru kesintisiz uzandığına inanırlarmış. Aşkınızda, aynı damarlarınızdan akan kan gibi ölene kadar sizi yaşatıyor...

Evlilik teklifinin ışıldayan bu büyülü parçasını seçerken bakın nelere dikkat etmeliyiz?

• Her şeyden önce içinize sinen, zevkinize uygun modeli bulmak için yeterince zamanınız olmalıdır. İlk kendi kuyumcunuzdan başlayarak, sonrasında farklı firmalardan da fiyat ve fikir alabilirsiniz. 

• Markalı ürün almaya özen gösterin.

• Mutlaka sertifikalı ürün almalısınız. Ayrıca pazarlık yapmaktan da çekinmeyin lütfen!

• Alyans seçiminde günlük hayatınızdaki tarzınız ve giyim zevkinizi de dikkate almalısınız. Genelde ne tarz aksesuarlar kullanıyorsunuz? Sade mi yoksa gösterişli mi? Seçiminiz sizin kişiliğinizi yansıtmalı. Ne de olsa her gün parmağınızda olacaklar.

• Yüzüğünüzün ölçüsüne de dikkat etmelisiniz. Mümkünse normalde rahatlıkla kullandığınız bir yüzüğünüzü de yanınıza almalısınız. Ölçü olarak kuyumcunuza fikir verecektir. Aksi halde hava sıcaklığı, stres ve yorgunluktan şişen parmaklarınız yüzünden yanlış ölçüde sipariş verebilirsiniz.

• Güzelce dolanın. İlk girdiğiniz dükkânda hayalinizdeki yüzüğü bulmuş olsanız bile kıyaslama yapabilmek için mutlaka diğer mağazalara da bakın. Unutmayın ki her zaman ilk mağazaya dönme şansınız vardır.

• Büyültme, küçültme temizlik gibi işlemlerin en az ilk 6 ay için mağaza tarafında ücretsiz olarak yapılacağını teyit ediniz.

• Yüzüğünüzü denerken parmağınıza tam ve rahat bir şekilde oturmasına dikkat etmelisiniz. Hava sıcaklığı, stres ve yorgunluk bile parmaklarınızın şişmesine neden olabilir; bunun sonucunda yanlış ölçülerde yüzük sipariş edebilirsiniz. Bu nedenle normalde rahatlıkla kullandığınız bir yüzüğünüzün yanınızda olması kuyumcunuza ölçü olarak fikir verecektir. 

Unutmayın alyanslarınız nikâhtan sonra sol elinize geçecek ve sonsuza kadar çıkmayacak...

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.