Giriş Üye Ol

Gelin Saçı

Kuaförünüz ile birlikte yüzünüze en çok yakışan modeli bulmalısınız!

Gelin Saçı

Genelde gelin adayları asil havasından dolayı topuzu tercih ederler. Gerçekten de uzman ellerde, duvağınız ve aksesuarlarınızla yapılan topuz, gelinliğinizle birlikte muhteşem bir portre yaratır.

Topuzunuz; saçınız, yüz şekliniz ve gelinliğiniz ile uyum içinde olmalıdır. Tabii duvağınızı da unutmamak gerek! İlk başta duvağınızın mı, yoksa topuzunuzun mu on plana çıkmasını istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Tercihinize göre kuaförünüz yüzünüze en çok yakışan modeli uygulayacaktır.

Yaz gelinleri sizler taze çiçeklerle bezenmiş bir topuz da yaptırabilirsiniz... Arzu ederseniz birbirinden güzel sac aksesuarlarından birini de seçebilirsiniz. Canlı çiçekler, taşlı, incili taçlar veya küçük tüylü çiçekli tokalar... Duvağa da takılabilen bu sac aksesuarları ile büyüleyici görüntünüzü tamamlayarak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Gelin saclarında yüz şekillerine göre tasarımlar yapılırken gelinlerin damatla boy orantısı ve kilosu da dikkate alınmalıdır. Boy farkı az olan çiftlerde topuzlar başın arka bölümünde veya ensesinde yapılmalıdır ki gelin damattan uzun durmasın.

İnce küçük yüzlü gelinlerde topuzlar gergin ve sıkı yerine bombeli ve gevşek olmalıdır.

Toplu, yuvarlak yüzlü gelinlerde ise yüzü ince göstermek için yüze yanlardan ve kulak arkasından saclar çıkarılmalıdır. Yandan düşürülen saclar uzunuzu daha ince gösterecektir. Veya arzu ederseniz gevşek bukleler tercih edilebilir. Saç hareketlenip havalandıkça yüzün yuvarlaklığı gizlenecektir.

Bütün gelinlerin saclarında az da olsa gölge veya balyaj, görünümü daha hoş yapmaktadır. Çünkü taranan topuzda iki renkli saclar figürleri daha iddialı ve çarpıcı gösterir. Yuvarlak ve bombeli alınlı gelinlerde yüzü açıkta bırakmak çok elegan bir hava yaratır. İspanyol topuzları büyük çiçeklerle bu tip gelin adayları için idealdir. Düz alınlı hanımlarda alın bölgesinde bir bombe yaratmak veya kaşlara doğru düşük yapışık nostalji saclar klası arttırır.

Gelinliğinizin modeli, düğününüzün teması, mekânı bile sac modelinizde belirleyici olmaktadır. Örneğin tekne düğünü veya deniz kenarında bir mekânı tercih ediyorsanız rüzgardan saçınızın bozulmaması ve fotoğraf çekilirken sıkıntı yaratmaması acısından sıkı topuzları tercih edebilirsiniz. Kır düğünü yapıyorsanız gevşek veya dağınık topuzlar, maşalı, dalgalı saclar çok romantik ve ortama uygun modeller olacaktır.

Düğün gününüzden en az bir hafta önce sac provası yaptırmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Sakın saç renginizi değiştirmeyi veya kesimle yeni bir modele geçmeyi son ana bırakmayın. Girişiminiz hüsranla sonuçlanabilir!

Manikürünüzü vakit kaybetmemek için bir gün önce yaptırmanızda fayda vardır. Kuaföre giderken, fikrine güvendiğiniz bir arkadaş ya da yakınınızdan size katılmasını rica edebilirsiniz. Böylece karar vermeniz kolaylaşacaktır.

Ayrıca eğer duvak takmayı düşünüyorsanız duvağın saça tutturuluş ve çıkartılış yöntemlerini öğrenmeye çalışın. Düğününüzde belli bir saatten sonra rahat dans edebilmek için duvağınızı çıkarmak isteyebilirsiniz. Böylece eğer isterseniz saçınızı bozmadan kolaylıkla çıkarabileceksiniz.

Peki ya kuaförünüz sizin bulunduğunuz mekâna geliyorsa?

Kesinlikle açık adres, telefon ve tarif vermelisiniz. Fiyatını önceden konuşmalısınız; genelde kuaförler mekâna veya eve gittiklerinde normalin iki katı fiyat alabiliyorlar. Sonradan şoke olmamak için baştan fiyat alternatiflerini konuşunuz. Saati netleştirirken olabilecek aksiliklere karşı önlem almalısınız. . . (trafik yoğunluğu vb)

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.