Giriş Üye Ol

Damatlık

Gecenin prensinin damatlık tercihi ne olacak?

Damatlık

Damatlığınız müstakbel eşinizin gelinliği ile renk, model ve işlemesi konusunda bütünlük içinde olmalıdır. 

Damatlık seçiminde aynı gelinlikte olduğu gibi düğününüzün yeri ve tarzı etkileyici olacaktır. 

Damatlığınızı günlük giyim tarzınızın düğüne taşınması gibi düşünün; yani siz olmayan, stilinize ve kişiliğinize zıt bir seçim yapmayın!

Cesur olun! Değişik tarz ve renkte smokin ve takım elbiseleri deneyin.

Pantolonunuz bol ya da sımsıkı olmamalı, boyu tören sırasında rahat hareket etmenizi sağlayacak uzunlukta olmalıdır. Kendinizi içerisinde rahat ve mutlu hissetmelisiniz. Ayrıca ceketin omuz kısmı da üzerinize tam oturmalı geniş olmamalıdır.

Damatlığınızı diktiriyorsanız kumaş seçimi daha da önemli hale gelecektir. Mümkünse kumaş seçimini modacınızla birlikte yapın.

Gecenin prensi olmak için smokin tercih ediyorsanız renk siyah olmalıdır; gömlek seçiminde ise ata yaka gömlek tercih edilmelidir. Yelek veya kuşak tamamlayıcı olacaktır.

Papyon smokinler için olmazsa olmaz bir aksesuardır. Smokin tercih eden damatlar ayakkabı olarak rugan ve ince bağcıklı ayakkabı tercih etmeli; ipek çorapla tamamlamalıdır. 

Kol düğmelerini unutmayın! Son dokunuşu yapacağınız kol düğmelerinde düğün sonrasında günlük hayatınızda da kullanacağınız bir seçim yapabilirsiniz.

Yaz aylarında beyaz ceketli smokin ideal olacaktır. Hem şık hem de daha modern bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Cesur bir damatsanız silindir şapka, pantalon askıları ile stilinizi çılgınlaştırabilirsiniz. Tercih sizin...

Farklı büyüklükte ve modelde hazırlanabilen yaka çiçekleri ile kostümünüzü tamamlamanızı öneriyoruz. Yaka çiçeğiniz size canlılık ve enerji katacak... Ayrıca çiçeğin, gelinin el buketinde kullanılan çiçekle aynı olması sayesinde romantik bir ikili olacaksınız...

Kolay seçimler...

Modern Gelin TY Mimarlık Dekorasyon İnşaat ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.